ساخت استخر

ساخت استخر
یکی از شاخه های رشته مهندسی معماری ساخت استخر است . ساخت استخر و جکوزی در منازل و یا پروژه های بزرگ امکان پذیر است . ساخت استخر امروزه از محبوب ترین اقدامات ساخت و ساز می باشد . به علت محبوبیت ورزش های آبی و تاثیر درمانی شنا ساخت استخر های آب گرم و سرد رواج یافته و مردم به استفاده از استخر روی آوردند . ورزش های آبی از محبوبترین رشته های ورزشی و تفریحی در کشور هستند و به همین سبب بر اهمیت آن افزوده می شود .

امروزه از هر قشر مردم و در هر سن و سالی به علت مزایای ورزش های آبی به آن روی آوردند . این ورزش ها در سلامت روحی و تمدد اعصاب تاثیر گذار است . بسیاری از مردم نیز علاقه دارند تا امکانات مورد نیاز خود را در داخل منزل خود ایجاد نمایند . به همین سبب استخر و جکوزی و تجهیزات آن را در داخل منزل ایجاد می نمایند . به همین سبب شرکت های بسیاری به ساخت استخر اقدام نموده اند . شرکت پارسیان استخر نیز یکی از برترین شرکت های فعال در این زمینه می باشد که به صورت حرفه ای فعالیت می کند .
در ادامه به توصیف مراحل ساخت استخر می پردازیم .

مراحل ساخت استخر :

تهیه نقشه دو بعدی و سه بعدی
انتخاب مکان از لحاظ جغرافیایی برای استخر و تصفیه خانه
 انجام آزمایشاتی بر روی خاک و بررسی پارامترهای استقامت برای ساخت استخر
 تعیین جنس و سایز لوله ها و اتصالات با توجه به شرایط آب و هوایی محل احداث استخر
 محاسبات عمرانی مانند : تعیین سایز میلگرد ها و و تعیین مقاومت بتن
 مشخص نمودن محل مناسب برای گود برداری و علامت گذاری
 عملیات گود برداری که توسط لودر انجام می پذیرد .
 هموار کردن کف و دیوارهای استخر
 آجر چینی دیوار استخر
 آرماتور بندی استخر با توجه به محاسبات انجام می پذیرد .
 لوله گذاری استخر لازم به ذکر است بهترین نوع لوله ، لوله یو پی وی سی می باشد که شرکت .. در پروژه های خود از آن استفاده می نماید .
 عایق کاری و آب بندی استخر . آب بندی استخر با چسب بتن انجام می پذیرد .
 انجام سرامیک کاری استخر
 تجهیز استخر به برق برای روشنایی آن
 استفاده از کاشی برای استخر


۱- قبل از شروع ساخت استخر باید دیزاین آن را مشخص کرده باشید.ایا میخواهید در طراحی و ساخت استخر,استخر دایره باشد یا مربع؟ در ساخت استخر عمق آن باید مشخص باشد.در ساخت استخر  , رنگ در زیبایی  ان تاثیر گذار است.هرچه ساخت استخر پیچیده تر باشد هزینه آن بالاتر خواهد بود.

۲- بعد از اینکه توانستید تجهیزات ضروری  ساخت استخر را بدست اوردید محل مشخص شده برای استخر را خاکبرداری نمایید.

۳- در ساخت استخر بعد از خاکبرداری نوبت به صاف کردن سطح زمین یعنی همان کف استخر میرسد این مرحله از ساخت استخر اگر به خوبی انجام شود ساخت دیوارها و سطح آن بسیار راحت تر خواهد بود.روش های بسیاری برای همتراز کردن کف استخر وجود دارد اما اگر سطح زمین شیب دار است شما باید از یک فرد ماهر در این راستا کمک بگیرید.

۴- با خاکبرداری و همتراز کردن سطح استخر ,مراحل ساخت استخر کم کم به مراحل پایانی نزدیک میشود .با قرار دادن چوب و اهن در ابعاد دیواری استخر شروع کنید. مطمئن شوید که دیوارها مساوری و در راستای یک خط قرار بگیرند.

۵- در مرحله بعدی ساخت استخر  لوله کش باید کارهای ضروری برای لوله کشی را انجام دهد.شما در انتخاب لوله کش باید نهایت دقت را به خرج دهید زیرا هرگونه بی تجربگی میتواند باعث خرابی استخر شود.

۶- در سیستم برق برای ساخت استخر نیز باید برق کار ماهری انتخاب شود.مطمئنا از عواقب خطرناک آب و برق در کنار هم خبردار هستید.

۷- بعد از لوله کشی و برق کاری نوبت به دیوار و کف استخر میرسد,یک کامیون سیمان تهیه کنید و بر روی زمین بریزید .اگر استخر شما عمق های متفاوتی دارد حتما این اندازه ها مشخص کنید.

۸- بعد از اینکه سطح زمین مشخص شد میتوانید شروع به ساخت دیوارها کنیم.دیوارها معمولا از بلوک سیمانی و بلوک های ذغالی ساخته می شود.شما میتوانید برای مزیت های هر یک از پارسیان استخر مشاوره بگیرید.

۹- بعد از تمام کردن دیوار ها نوبت به حائل گذاری در  مقابل رطوبت می رسد,حائل گذاری در ساخت استخر موجب جلوگیری از فساد آب می شود.گزینه های زیادی برای اینکار وجود دارد که با مشاوره  گرفتن از پارسیان استخر  میتوانید بهترین گزینه را برای ساخت استخر به کار گیرید.

۱۰- گزینه های حائل برای ساخت استخر  شامل لاینر پلاستیکی ,پوشش سفالی ,پوشش پلاستر و اسپری  پلاستیکی می باشد.

۱۱- برای لبه های دیوار خارجی ماده بادوامی را با توجه به شرایط  و محل ساخت استخر در نظر بگیرید.در این مرحله نیز مشاورین پارسیان استخر می وانند جوابگوی نیاز شما باشند.

۱۲ – در مرحله شیرین و نهایی ساخت استخر نوبت به پر کردن استخر می رسد و شما میتوانید نهایت لذت خود را از استخر ببرید.

 

مراحل ساخت استخر:

۱-خاکبرداری

۲- بتن مگر

۳-آرماتور بندی

۴-لوله کشی

۵-تجهیزات تصفیه

۶-بتن ریزی

۷-کاشی کاری

 

۱-خاکبرداری استخر

خاکبرداری و گودبرداری جزء عملیات عمرانی بسیار پر خطر می باشد که عدم رعایت اصول ایمنی صدمات غیرقابل جبران جانی و مالی را بدنبال خواهد داشت. خاکبرداری در پای شیب ها با خطر رانش خاک همراه است یا گودبرداری جهت ساخت ساختمان های بزرگ که به طور متداول دارای چندین طبقه در زیر زمین هستند امکان ریزش جداره خاکبرداری و یا خراب شدن سازه های مجاور گردد.

در خاکبرداری استخر ها در صورتی که در زمینی مسطح و باغ باشد خطری  از بابت ریزش ساختمان های مجاور و یا رانش خاک را نخواهیم داشت اما چنانچه زمین شیب دار باشد با توجه به ابعاد استخر باید تمهیدات لازم در صورت لزوم جهت جلوگیری از رانش قسمت گود شده صورت گیرد .

در ساختمان های که استخر در طبقات بالایی و بین طبقات طراحی شده احتیاجی به خاکبرداری نبوده و باید وزن سازه استخر و حجم آب آن محاسبه شده و در محاسبات سازه و پی لحاظ گردد .

در خاکبرداری استخر باید توجه داشت که عمق و دیواره استخر حداقل ۳۰ سانتیمتر بیشتر از ابعاد تمام شده استخر در نظر گرفته شود .

در هنگام گودبرداری در صورتی که  رنگ خاک بخشی از دیواره گودبرداری تیره تر از رنگ بقیه خاک آن  باشد، احتمال وجود حفره و یا چاه های  فاضلاب درحوالی مرز گودبرداری باشد و باعث عدم پایداری درآن قسمت گردد. بنابراین بسته به نوع پدیده باید راه حل های پایدارسازی جانبی برای آن محدوده درنظر گرفت شود.

مناطق با سطح آب زیرزمینی بالا باید تمهیدات لازم جهت زهکشی و ایزولاسیون استخر صورت گیرد. در این شرایط باید آب کشی صورت گیرد که با استفاده از پمپ های مکش آب (کف کش) آب های سطحی را از محل خارج کرده و یا با استفاده از ایجاد چند جاه جذبی در اطراف استخر مورد نظر .

تا جایی که امکان دارد در زمان شب و هنگام بارندگی از خاکبرداری در کنار مرز گودبرداری جلوگیری گردد. درمواقعی که خاکبرداری در چنین شرایطی  الزامی است ، خاکبرداری در حضور و نظارت مهندس ناظر انجام گیرد.

۲– بتن مگراستخر

بتن مگر یا همان بتن رگلاژ کف قالب بندی فونداسیون می باشد با سیمان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در هر مترمکعب و ضخامت آن بین ده تا پانزده سانتیمتر می باشد و از هر طرف فونداسیون به همین مقدار بیشتر ریخته می شود به دلیل سهولت در اجرای قالب بندی، به این نوع بتن ، نظافت هم گفته می شود.

در ساخت استخر برای اینکه آرماتور های استخر با خاک تماس مستقیم نداشته باشد و سطح صافی داشته باشیم که بتوانیم فاصله بین آرماتورها را دقیق اجرا کنیم و دلیل اصلی دیگر در استفاده از بتن مگر در ساخت استخر این است که خاک آب بتن را جذب می کند و بتن آب را برای انجام واکنش داخل خود احتیاج دارد ، بتن درصدی از سیمان و آب خود بر روی خاک از دست می دهد و  عیارش پایین می آید با از دست دادن آب و سیمان بستر زیر بتن تبدیل به تفاله می گردد و این باعث ضعیف شدن بتن می شود  به همین دلیل بر روی خاک یک لایه بتن مگر ریخته ماله کشی شده و  پس از گذشت ۳ الی ۴ ساعت با توجه به دمای محیط با پاشیدن آب سطح بتن را به مدت ده ساعت مرطوب نگه می داریم  و پس از گذشت یک روز می توانید روی بتن مگر راه رفته و عملیات بعدی را شروع کنید.

در مواردی که خاکبرداری استخر بیش از حد لازم انجام شود نیز می توان برای تراز کردن کف و پر کردنفضاهای خالی از بتن مگر استفاده کرد.

 

۳- آرماتور بندی استخر

آرماتوربندی استخر کاری تخصصی میباشد و دقت و نظارت جدی بر آن لازم است. در ساخت استخر که تمام بار وارد آمده از طرف آب توسط کف و دیواره ها تحمل می شود  که در این شرایط مقاومت پی را آرماتورها به عهده دارند. قبل از ریختن بتن استخر لازم است مهندس ناظر از آرماتوربندی فونداسیون بازدید کرده و تا انتهای بتن ریزی نظارت مستمر و مستقیم داشته باشند.
نکات آرماتور بندی استخر

تحت هیچ شرایطی از آرماتورهای زنگ زده و یا آغشته به روغن نباید استفاده شود در صورت آغشته بودن آرماتورها به روغن یا زنگ زدگی آنها، باید قبل از اجرای آرماتوربندی زنگ زدی و یا روغن روی آرماتورها را پاک کرد و سپس اقدام به بتن ریزی کرد.

خاموتهای مصرفی باید حداکثر ۲۰ سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته  باشند
میلگردها ی مورد استفاده در ساخت استخر باید توسط قیچی مخصوص بریده شود و از بریدن میلگردها به کمک دستگاه هوا برش خودداری شود زیرا حرارت آن باعث افت کیفیت میلگرد می شود.

فاصله بین میلگردها و قالب باید حداقل ۲٫۵ سانتیمتر باشد تا میلگردها دارای پوشش بتنی با ضخامت مناسب باشند وبا پیوستگی بین بتن و میلگرد، از میلگردها در برابر خوردگی محافظت کند.

در هنگام آرماتوربندی استخر باید توجه داشت که میلگردها نباید مستقیما بر روی زمین قرار بگیرند و استفاده از خرک ، ۴تراش ،اسپیسر و یا چوب گرد

در زیر آن به صورتی که حداقل ده الی پانزده سانتیمتر بالاتر از سطح زمین باشد ضروری است.

میلگردهایی که زنگ زدگی آنها در حد پوسته شدن می باشد مجاز نیست و ناحیه خورده شده میلگردها باید در حدی باشد که براحتی با برس کشی، گونی کشی وناخن زنگ آن را  بتوان پاک کرد و زنگ بیشتر را باید با ماسه پاشی یا روشهای دیگر پاک نمود.

در ساخت استخر در مناطق سرد باید توجه داشت که در هوای سرد با دمای کمتر از ۵- سانتیگراد میلگرد ها را نبایدخم کرد و باید سرعت خم کردن را کم نمود و یا قطر خم را بزرگتر کرد.

بستن میلگرد ها باید با مفتول ۱ الی ۱٫۵ میلیمتری گالوانیزه صورت گیرد و یا از مفتول های فولادی فنری جدید و یا سیمهای پلاستیکی نیز امکان پذیر می باشد. جوش دادن میلگر های متقاطع مجاز نیست.

تجهیزات استخر

۴- لوله کشی استخر

سیستم سیرکولاسیون استخر که در تماس مستقیم با آب استخر قرار دارند باید از موادی ساخته شده باشد که غیر سمی، مقاوم در برابر خوردگی و همچنین مقاوم در برابر فشار باشد . موادی مانند مس ، فولاد زدزنگ ، چدن ، چدن نشکن، پلاستیک و سایر موادی که مورد تایید برای استفاده در آب آشامیدنی باشد قابل قبول می باشد.

سیستم سیرکولاسیون استخر بایدبه گونه ای طراحی شود که سرعت حرکت آب در جهت خروجی پمپ سیرکولاسیون نباید از ۳ متر بر ثانیه بیشتر شود و همچنین از ۱٫۶ متر بر ثانیه در جهت مکش.

سایز لوله کشی باید توسط مهندس مکانیک با توجه به هد مربوطه طراحی شود  . تمام تجهیزات و لوله کشی ها جهت تخلیه استخر باید با اتصالات مناسب مانند پیچ تخلیه ،شیر تخلیه و سایر اتصالات مناسب استخر اجرا گردد.

تمام لوله کشی های استخر برای جلوگیری از تضعیف در فشار آب باید به اندازه کافی نزدیک هم باشند و همچنین تمام لوله کش های مکش استخر باید ترجیحاً در جهت یک شیب مناسب به سمت پمپ استخر هدایت شود.

تمام لوله های ورودی و خروجی استخر باید مجهز به شیر های تخلیه ودرپوش باشد تا لوله ها را در فصل سرما برای جلوگیری از انبساط و انقباض بتوان از آب تخلیه کرد و خشک نگه داشت.

تمام لوله های و شیرآلات که نمایان می باشند باید به طور واضح علامت گذاری شده و عملکرد آن مشخص شود.

استخر ها باید به گونه ای طراحی گردد که به طور مداوم عملیات حذف آب های سطحی را بتواند انجام دهد و تجهیزات استخر باید بر همین اساس طراحی و اجرا شود.

در سیستم تصفیه استخر لوله کشی به سمت پمپ هدایت شده و آب توسط پمپ مکش شده و پس از گذشتن از فیلتر و مبدل (در صورت داشتن گرمایش) تحت یک فشار مثبت مجدداً به استخر بر می گردد.

در لوله کشی استخر باید به لوله کشی دیگر فضاهای مرتبط با آن نیز توجه کرد حمام، دستشویی، سیرکولاسیون،گرمایش، فیلتراسیون، تجهیزات ضد عفونی و تمام تجهیزاتی که باید به همراه آن نصب شود.

سیستم لوله کشی استخر باید به گونه ای طراحی شود که قابلیت چرخش ۱۰۰ درصد آب استخر را داشته باشد و با شیر های مربوطه مجهز گردد.

لوله کشی استخر در یک سیکل مدار بسته می باشد و با توجه به فاصله موتورخانه از استخر و روباز یا سربسته بودن استخر تاسیات آن متفاوت است. در استخر ها با توجه به نیاز و نوع استفاده از استخر سیستم های متفاوتی قابل احرا می باشد . به طور مثال سیستم های تاسیساتی در استخرهای سرپوشیده و پارک های آبی با سیتم مورد استفاده در استخر های خانگی و باغی متفاوت است و طبعا لوله کشی کمتر و سیستم ساده تری جهت استخرهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۵- تصفیه استخر

هر استخر شنا باید دارای سیستم سیرکولاسیون باشد که بتواند از نظر شیمیایی آب استخر را در حالت تعادل نگه دارد وآب استخر را ضدعفونی کند . سیستم تصفیه استخر باید شامل : پمپ ، فیلتر، لوله کشی ،تجهیزات تغذیه شیمیایی و دستگاه های کنترل و نظارت باشد.

سیستم تصفیه استخر باید بتواند عملیات سیرکولاسیون آب یک استخر را در ۶ ساعت یا کمتر انجام دهد .  استخرهای موج، جکوزی و استخر هایی با کاربرد خاص هر کدام زمان تصفیه مربوط به خود را دارند.

متریالی که برای سیستم تصفیه استخر استفاده می گردد باید غیر سمی ، مقاوم در برابر خوردگی و قادر به تحمل فشار زیاد باشد.

تجهیزات پمپاژ شامل یک پمپ  و موتور باید برای چرخش آب استخر ارائه شود. پمپ استخر باید سرعت گردش جریان آب و نرخ شستشوی معکوس فیلتر (بک واش) را فراهم کند.

پمپ باید خودکار باشد . یک گیج تعیین فشار و مکش باید بر روی هدر مکش پمپ نصب شده باشد و فشار سنج باید در سمت تخلیه پمپ نصب شده باشد

پمپ و موتور باید به راحتی برای بازرسی و خدمات قابل دسترس باشند.

یک دبی سنج یا دستگاهی دیگر که  مداوم نرخ جریان گالن در هر دقیقه در سیستم چرخش را نشان دهد باید فراهم شود. اگر از فیلتر شن و ماسه استفاده می شود، یک دستگاه باید برای اندازه گیری سرعت جریان شستشوی معکوس در گالن (لیتر) در هر دقیقه ارائه شود. و دبی سنج باید ظرفیت اندازه گیری حداقل ۱٫۵ برابر نرخ جریان طراحی چرخش باشد و همچنین ۱۰ درصد از نرخ جریان واقعی باشد.

سیستم سیرکولاسیون استخر  باید قسمت ورودی ، تعداد و محل آن باید طراحی شود  تا مطمئن شویم  تزریق مواد ضدعفونی کننده نگهداری مواد ضد عفونی کننده به صورت یکنواخت در سراسر استخر شنا صورت گیرد .

همه تجهیزات باید مطابق با دستورالعمل کارخانه سازنده نصب و نگهداری شود. راهنمای عملیات ارائه شده توسط مشاور و طبق دستورالعمل کارخانه سازنده برای عملیات و تعمیر و نگهداری از تجهیزات بایستی حفظ و در دسترس نگه داشته شود.

سیستم تصفیه بر اساس حجم آب استخر ها متفاوت بوده و برای هر استخر باید طراحی شود. شرکت پارسیان استخر با داشتن کادر مجرب این کار را انجام داده و بر اساس فاصله استخر تا موتورخانه و تصفیه خانه پمپ و فیلتر مناسب با آن استخر طراحی شده و لیست ای از برند های مختلف را در اختیار کارفرما قرار می دهد تا براساس نیاز ، بودجه ، سلیقه و با تکیه بر تجربه شرکت پارسیان بتوانند بهترین را انتخاب کنند.

در طراحی تصفیه خانه استخر برای استخر های با حجم بیتر از ۳۵ مترمکعب باید توجه داشت که پمپ و فیلتر به تنهایی قادر به تصفیه کامل استخر نمی باشند و مسلماً تجهیزات ضدعفونی دیگری مانند : ازن ، کلر زن، دوزینگ پمپ و …  باید به سیستم تصفیه استخر اضافه گردد.

در صورتی که سیستم گرمایش احتیاج باشد علاوه بر پکیج های گرمایش استخر یا دیگ و مشعل باید از مبدل حرارتی و پمپ گرمایشی نیز برای انتقال بهتر گرما به آب استخر نیز استفاده شود.

درمرحله قبل از بتن ریزی و لوله کشی باید کلیه سیستم ها و دستگاه های مورد نیاز مشخص شده تا لوله کشی های لازم صورت گیرد.

۶- بتن ریزی استخر

در عملیات بتن ریزی ، بتن آماده به وسیله میکسر به محل ساخت استخر آورده می شود،  نکات زیر جهت اجرای یک بتن ریزی اصولی الزامی است
از اضافه کردن آب به بتن حمل شده توسط میکسر بدون اجازه مهندس ناظر جداً خودداری گردد.

( در برخی مواقع کارگران برای راحتی کار خود و روانی بیشتر  به آن آب اضافه می کنندکه این امر از مقاومت بتن به شدت می کاهد)
قبل از بتن ریزی استخر حتماً باید درون قالب  دیواره استخرکه آرماتور گذاری شده از خاک ها و نخاله های ساختمانی کاملاً پاکسازی گردد.
معمولا ً در هنگام تخلیه بتن از میکسر مقداری از بتن اولیه که به استخر ریخته می شود دارای دانه بندی نا مناسبی می باشد. باید دقت کرد که این بتن با کیفیت پایین جهت بتن ریزی ساخت استخر قرار نگیرد.
در صورتی که برای قالب بندی دیواره استخر یک طرف آن بلوک چینی شده است برای جلوگیری از جذب آب بتن استفاده از پوشش پلاستیکی الزامی است

در زمان بتن ریزی استخر باید از دستگاه ویبره استفاده کرد.

حداکثر ۲۵ دقیقه بعد از آماده شدن بتن و توقف همزدن بتن در محل مورد نظر باید بتن را مصرف کرد  به  عبارت دیگر باید بتن پس از آماده شدن بلافاصله مصرف شود. حدود ۲۵ دقیقه پس از ساخت بتن و توقف هم زدن بتن سخت شدن و گیرش بتن شروع می گردد

بتن استخر باید به آرامی ویبره شود. بیرون آرودن ویبراتور از بتن باید قبل از ظاهر شدن دوغاب سیمان صورت می گیرد..

جهت پرکردن تمام فضا هاب بین قالب استخر و دیوار باید بتن به اندازه کافی روان باشد تا بتواند تمام منافظ را پر کند، همچنین قبل از بتن ریزی استخر باید کف و جداره قالب ها از مواد زائد کاملا ً تمیز گردد

موقع بتن ریزی سطح میلگردها  باید کاملاً  تمیز بوده و از زنگزدگی ، روغن ،گل، غبار و هر چیزی که مانع پیوستگی بتن و میلگرد می شود پاک باشد.

در ساخت استخر از شات کریت یا بتن پاششی نیز می توان استفاده کرد.

بتن پاششی در سال های اخیر اهمیت خاصی پیدا کرده است. یکی از مزایای استفاه از بتن پاششی در ساخت استخر هدر رفتن کمتر بتن و چسبندگی که این بتن با ریختن مواد قوام آور دارد باعث حداقل ریخت و پاش و بازگشت بتن می شود و همچنین دیگر نیاز به قالب بندی دیواره استخر نبوده و هزینه ساخت استخر پایین تر می آید.

ماده افزودنی که برای بتن پاششی استفاده می شود برای افزایش استحکام بتن است و همچنین این مواد باعث آب بند شدن بتن پاششی می گردد و همچنین این ماده از ایجاد ترک های احتمالی در بتن جلوگیری می کند و از دیگر موارد این مواد مانع از ایجاد خطراتی که در اثر تغییرات ناگهانی دما و کاهش زمان نگهداری آن می شود.

در هنگام بتن ریزی باید مراقب لوله های تاسیسات استخر بوده و در کف استخر بیش از حد مورد نظر بتن ریزی نشود به گونه ای که سر لوله های مکش و دهش استخر بیرون از بتن باقی بماند.

پس از بتن ریزی باید سطح روی بتن به سرعت توسط ماله کشی صاف شود و هیچ گونه خلل و فرجی در سطح بتن نباشد . از ریختن نا به جای هر گونه مواد افزودنی بدون هماهنگی و محاسبه در بتن جهت آب بند کردن استخر جداً خودداری کنید چون روانی و یا سفتی بیش از حد بتن باعث ایجاد تر ک بر روی سطح استخر شده و بتن پوک و  یا سفت می شود که در هر دو صورت آب بند کردن استخر به سختی صورت می گیرد.

۷- کاشی کاری استخر

کاشیکاری یکی از قدیمی ترین اشکال هنر در جهان می باشد که قدمت آن به  ۵۰۰۰ سال پیش می رسد، امروزه کاشیکاری های مختلف را علاوه در ساخت و ساز می توان در بسیاری از دکوراسیونهای داخلی و یا حتی در زیباسازی های شهری دید.

قبل از اجرای کاشی کاری استخر باید دیوارها به لحاظ تراز و شاقول بودن و قائم بودن زوایا و کف استخر نیز از لحاظ شیب بندی و تراز مورد نظر کنترل شود و اگر نواقصی در زیرسازی باشد باید کاملاً نواقص بر طرف شده سپس اقدام به کاشی کاری کرد.

سطحی که روی آن بایدکاشیکاری شود  نباید پوششی از کاهگل، گچ و خاک، گچ یا هر نوع ملات دیگری غیر از ماسه و سیمان وجود داشته باشد.

کاشی را قبل از نصب‌نباید مدت زیادی در آب قرار داد که زنجاب شود‌، کافی است کاشی را در آب فرو بر‌د‌ه و به کار برد. عرض بند در کاشی کاری استخرها همیشه باید ۲ تا ۳ میلی متر باشد تا بندها با ملات پر شود.

سرامیک بر روی بستری از ملات که با تخته ماله سطح آن را صاف شده است نصب می کنند.

باید توجه داشت که موقع نصب سرامیک، اندود ملات نباید گیرش خود را آغاز کرده باشد، زیرا در چنین شرایطی سرامیک کاملاً به ملات نچسبیده و بعداً جدا خواهد شد. پس از نصب سرامیک، و گیرش ملات، سطح سرامیک را آب می ‌زنند تا کاغذ روی آن جدا شود و پس از آن با دوغاب، درز آنها را پر می‌کنند. سرامیک های استخری و سرامیک های که برای زیبا سازی به کار می روند اگر روی کاغذ نبوده باشند باید نصب سرامیک‌، دانه دانه و با دقت فراوان در کنار یکدیگر انجام می‌شود. در این حالت باید سطح به دست آمده کاملاً صاف و یکنواخت باشد.‌ شکل سرامیک، مربع، مستطیل، شش گوشه و مانند اینهاست.

برای پر کردن بندها مقدار دوغاب سیمان و پودر سنگ به اندازه سرامی‌ها بستگی دارد. دوغاب مصرف شده برای بندکشی همیشه بیش از حجم فضای خالی است‌،

زیرا مقداری از دوغاب مصرفی برای سرامیک کاری باقی میماند که پاک می گردد و دوباره از آن استفاده نمی شود بنابراین حجم دوغاب مصرفی برای سرامیک کاری استخر  با حساب کردن مقدار  دورریز به میزان یک لیتر در هر مترمربع پیشنهاد می‌شود.

در هنگام نصب سرامیک باید محل کفشورها و مکش ها محل نصب اسکیمر و … برشهای بسیار دقیق اجرا شود و در محل کفشورها و مکش ها  نبایستی سرامیک را چندین برش زده و کنار همدیگر قرار داد. تمام سطح کار باید صاف بوده و هیچگونه برآمدگی و بر جستگی نداشته باشد همچنین کف استخر هیچ گونه سرامیک شکسته و تیزی استفاده نگردد.

از مزایای سرامیک کاری استخر ها این است که سطح زیبا و صافی به ما می دهد و تمیز کردن و جارو زدن استخر بسیار راحت تر می باشد در صورتی که استخر های بتنی همیشه با مشکل خزه بستن کنج ها و دیواره ها و سبز شدن سریع آن مواجه هستند و به دفعات نیاز به رنگ آمیزی دارند.

در فصولی که از استخر استفاده نمی شود و خالی بودن استخر باعث ترک برداشتن رنگ استخر می شود در صورتی که استخرهای سرامیک کاری شده سالیان سال با یک شستشویی ساده زیبایی اولیه خود را دوباره به دست می آوردند.

سرامیک استخر

بعد از انجام تمامی مراحل استخر را از آب پر نموده و تمام قسمت ها را با دقت بررسی نموده و ایرادات احتمالی رفع می شوند تا آماده ارائه به مشتریان شود .

قالبندی دیواره استخر

برای حفظ حالات عمودی صاف بودن قالب و فاصله قالب از میلگرد از فاصله نگه دار(اسپیسر) و رانکا استفاده میکنیم بعد از انجام کارهای اولیه قالبهای فلزی را با استفاده از پیم وگوه  و ولت ابند و متعلقات کار قالبندی انجام می شود و قالب محکم وبا دقت زیاد مهار می کنیم که در زمان بتون ریزی و تراکم بتون  قالب بتواند حالت خود را حفظ کند  و مانع کج شدن دیوار استخر گردد در صورت اجرای صحیح این مراحل کار ساخت سازه استخر به اتمام رسیده و بعد از دوروز با توجه به شرایط اب و هوایی قالب از رو بتون برداشته می شود  و استخر برای انجام کارهای نازک کاری مثل سیمانکاری،آب بندی، سرامیک وغیره اماده می گردد در صورتی که  کار با منبع آب سر پوشیده باشد این مراحل انجام می شود و یک سقف دال بتون روی کار انجام می گیرد.

 

استخر را می توان یک مخزن سرباز نامید که از آن در مقاصد بسیاری استفاده می شود . استخر ها را از نظر کاربری ، موقعیت نسبت به زمین و یا نوع مصالح به گروه های مختلفی تقسیم بندی می کنند.

ساخت استخر

انواع استخر :

استخر عمومی :

استخر عمومی به استخر هایی گفته می شود که در مراکز عمومی و ورزشی برای آموزش و تفریح عموم ساخته شده است . استخر عمومی به صورت استخر سرباز ، استخر سرپوشیده ، استخر کودکان و استخر هایی با اعماق مختلف وجود دارد .
در این استخر ها سکوی شیرجه نیز وجود دارد .البته قرار دادن سکو در استخر هایی با عمق مناسب انجام می پذیرد.

استخر خصوصی :

به این استخر ها استخرهای خانگی نیز می گویند . همان طور که مشخص است این استخر ها کوچکتر از استخر عمومی بوده و در منازل برای استفاده شخصی ساخته می شود . ساخت استخر خانگی به دو صورت دائمی . موقت انجام پذیر است . استخر های موقتی را می توان در فصل سرد جمع آوری نموده و در فصل گرم مجددا مستقر نمود .

استخر قهرمانی :

همان طور که از نام آن مشخص است از این استخر ها در مسابقات بین المللی و قهرمانی استفاده می شود . برای ساخت استخر قهرمانی از استاندارد های تعیین شده فدراسیون شنا استفاده می شود . استخر قهرمانی در تمام طول سال باید قابل استفاده باشد به همین سبب به صورت پوشیده ساخته می شود .
استخر درمانی :

در گذشته های دور انسان به خواص درمانی آب پی برد و از آن زمان با بررسی و آزمایش های مختلف به اهمیت آب درمانی بیش از پیش پی می برند . هدف از ساخت استخر درمانی از بین بردن درد و بهبود عملکرد بدن می باشد. امروزه استفاده از استخرهای درمانی بین مردم بسیار رواج یافته است.
این نوع استخر را می توان در گروه های مختلف تقسیم بندی نمود .

استخرهای آبگرم
حوضچه های آب سرد
سونای گرم و خشک
استخر گردابی :

نوعی دیگر از استخر ها ، استخر های گردابی است . این استخرها همان جکوزی می باشند که به علت اینکه اولین شرکتی که به تولید انبوه آن پرداخت ، شرکت جکوزی بود ، در بین مردم به این نام شناخته می شود.
جکوزی دارای خواص درمانی و آرامش بخش هستند .در استخر های گردابی یا همان جکوزی آب از راه تعدادی نازل با فشار زیاد به استخر هدایت می شود و از این طریق و برخورد با قسمت های مختلف بدن همانند پاها ، گردن و …. موجب آرامش می شود .

استخر هوایی :

استخر های هوایی هم تقریبا مشابه جکوزی می باشد . در این استخر ها هوا از طریق نازل ها به داخل آب هدایت می شوند . این نازل ها در کف استخرها تعبیه شده اند . استخرهای هوایی به پمپ بزرگتری نیاز دارند زیرا جریان هوا از کف استخر دمیده شده که دارای فشار بالایی است به همین سبب ساخت استخر هوایی قیمت بالاتری دارد .
حباب های ایجاد شده در استخر های هوایی به سمت بالا حرکت نموده و در نهایت به سطح آب رسیده و وارد هوا می شوند .
در مقایسه این دو مدل می توان گفت استخر هایی خواص درمانی بیشتری دارند و به علت هزینه بالا در مراکز درمانی و توان بخشی استفاده می شود .

هزینه ساخت استخر :

هزینه ساخت استخر به طور کلی به سه عامل وابستگی دارد . کاسه استخر ، تجهیزات و نازک کاری

 

کاسه استخر :

شاید بتوان مهم ترین عامل را در برآورد هزینه ساخت استخر به کاسه آن نسبت داد . کاسه استخر را می توان با بتن ، فایبر گلاس ، آجر و … ساخت که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند . ساخت استخر به وسیله آجرچینی یکی از روش ها می باشد از جمله مزایای این روش می توان به هزینه آن اشاره کرد که این روش تا حد زیادی هزینه ساخت استخر را کاهش می دهد . اما این روش برای استخر های عمیق کارایی نداشته و همچنینی از استحکام کم و آب بندی نامناسبی هم برخوردار است .
روش دیگر ساخت استخر با فایبر گلاس است . این روش از هزینه بالاتری برخوردار است . به همین دلیل برای استخر های بزرگ استفاده از این روش مقرون به صرفه نیست .

روش دیگر استفاده از بتن می باشد . این روش متداول ترین روش می باشد . که دارای استحکام بالا و آب بندی مناسبی می باشد . همچنین ساخت استخر با بتن از عمر بالایی نیز برخوردار می باشد . و این روش به علت مزایای آن بیشترین کاربرد را دارد .

 

تجهیزات :

عامل دیگری که در قیمت ساخت استخر تاثیر گذار می باشد ، تجهیزات آن می باشد . برند هایی از کشور های مختلف همانند آمریکا ، چین ، ایتالیا به ساخت تجهیزات استخرها میپردازند . که کیفیت آنها و به تبع آن قیمت آنها متفاوت می باشد . برای مثال برند آمریکا تقریبا چهار برابر برند چینی قیمت داشته و در عوض از کیفیت  بالاتری نیز برخوردار می باشد . شرکت پارسیان استخر برای ساخت استخر وضعیت  بودجه شما و کاربری استخرتان را بررسی نموده و برای  انتخاب مناسب ترین برند به شما مشاوره می دهد .

نازک کاری :

مسئله دیگر در ساخت استخر که در هزینه آن تاثیر گذار می باشد نازک کاری آن می باشد .
در لایه بیرونی استخر معمولا از سرامیک استفاده می شود . استفاده از سرامیک هزینه ساخت استخر را بالا می برد اما به علت مزایای بسیار آن و زیبایی بسیار از آن استفاده می شود . البته در بازار سرامیک هایی با تنوع بالا وجود دارد که با توجه به ویژگی ها و قیمت آن مناسب ترین نوع انتخاب می شود .

همان طور که بیان شد هزینه ساخت استخر به عواملی بستگی دارد . با انتخاب این  موارد و با توجه به هزینه هر کدام هزینه کلی ساخت استخر تعیین می شود . شرکت ما برای رفاه حال مشتریان خود قیمت محصولات خود را تا حد امکان کاهش داده است . برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه ساخت استخر و مراحل آن با ما تماس بگیرید.

استفاده از نیروی فنی مجرب و قطعات با کیفیت و سالها تجربه در این زمینه باعث شده شرکت پارسیان استخر به یکی از برترین شرکت ها در زمینه ساخت استخر مبدل شود .

 زیبایی استخر

ساخت استخر برای تابستان آینده شما

جهت ساخت استخر نمی توان در هر سطح ترازی از حیاط شما اقدام به ساخت آن کرد.

قبل از گودبرداری کارشناسی لازم انجام شوذ و مهم ترین بخش یک سازه استخر در واقع زیربنا و پایه آن است

برای اینکه از استخر خود نهایت لذت را ببرید به کاشی کاری دور استخر نیز اهمیت دهید و همچنین وجود نردبان یا پله استخر مناسب نیز از واجبات می باشد.

هیچ وقت در نگهداری آب استخر کوتاهی نکنید. یک استخر باید سیستم تصفیه مناسب داشته باشد تا آبی شفاف را داشته باشیم و بتوانیم استخری زیبا را داشته باشیم.

در ادامه نمونه ایی از استخرها را مشاهده می کنید .

حجم آب مورد نیاز استخر:

به طور مثال اگر ابعاد یک استخر عمومی را با طول ۲۵ متر و عرض ۱۰ و عمق ۱ تا ۲ متر ( متوسط ۱٫۵ متر ) در نظر بگیریم.

حجم = ۲۵*۱۰*۱٫۵   = ۳۷۵ متر مکعب آب نیاز است

هر ۱ مترمکعب برابر با ۱۰۰۰ لیتر است

بنابراین ۳۷۵۰۰۰ لیتر برای پر کردن یک استخر عمومی کوچک نیاز است.

استخر در طبقات :

توصیه پارسیان استخر برای اجرای استخر در طبقات ٬ ساخت استخر با سازه فلزی می باشد.

دلیل این کار سبک تر بودن و ریسک پذیری کمتر می باشد.

می توان در این شرایط  استخر را به عنوان یک مخزن در نظر بگیرید و با جوشکاری حرفه ای مخزنی آب بند را ساخت.

 

 

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر متل قو

سرامیک وارداتی استخر

ساخت استخر در طبقات

 

ساخت استخر زیبا دشت     تتت

تتت

توضیحات

نننننن

 

اجرای استخر

در تهران با بلوک سیمان – عایق کاری و ساخت استخر در تهران

آموزش روش و مراحل ساخت استخر بتونی در تهران

پارسیان استخر سازنده انواع استخر های بتنی که با  آنالیز و محاسبات تخصصی سازه استخر توانایی اجرای استخر بتونی و ساخت استخر و آموزش روش اجرای استخر در کل کشور را دارد علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تماسهای شرکت تماس حاصل فرمایند. لازم بذکر است شرکت پارسیان استخر در زمینه اجرای استخر در تهران و ساخت استخر در مشهد و ساخت استخر در اصفهان و … سایر نقاط کشور بصورت حرفه ای فعالیت میکنید که ساخت استخری با بلوک سیمان یکی از آسان ترین روش های ساختن استخر می باشد. که در اتمام فعالیت اجرای استخر باید از عایق رطوبتی استخر در ساختن استخر بتنی  و هنگام اجرای استخر شنا استفاده کرد

 

چگونه یک استخر بسازیم

➥ مراحل اجرای استخر ساختی استخر شنا ساختی استخر ارزان … ساخت یک استخر در حیاط یک ایده بسیار خوبی است ساخت بهترین راه برای وقت …
ساختن استخر در تهران

May 23, 2012 – مراحل ساخت استخر خانگی – – ۵۱۹۶,تاپ ناپ – جدیدترین ، عجیب ترین ، جالب ترین و زیبا ترین عکسهای سراسر وب بصورت روزانه.
هزینه ساخت استخر | شرکت آبراهه

قیمت و هزینه ساختن استخر ارزان ن به صورت اصولی را در اینجا پیدا کنید.با استفاده از متراژ و محل ساخت استخر میتوانیم هزینه ساخت استخر را برای شما تعیین نماییم.

ساخت استخر ارزان

| تجهیزات استخر

ساختن استخر و تجهیزات استخر از جمله ساخت استخر مدرن و لوازم ساخت استخر را از نقراب بخواهید.
ساختن استخر در تهران – خانه باغ

تمرکز بر روی زیباشناسی، طراحی هیدرولیک ، نوع جریان آب، ایزولاسیون، اندازه لوله و پمپ و انواع فیلتر و بسیاری از عوامل دیگر، تفاوت در توانایی ساخت استخر بدون …

طراحی و ساخت استخر و سونا | خدمات مشاوره , طراحی , اجرا و نگهداری فضای …

گروه طراحان باغ سبز در بخش ساخت و ساز استخر ترکیبی از هنر زیبا شناسی و معماری را برای خلق یک پروژه به کار برده است. ما همواره در بخش طراحی و ساخت استخر در …
مراحل ساخت یک استخر روباز | خدمات مشاوره , طراحی , اجرا و نگهداری فضای …

اجرای آبیاری اتوماتیک · طراحی و ساخت استخر و سونا · طراحی و ساخت بام سبز · سنگ فرش و کف سازی · کاشت و نگهداری چمن · نورپردازی فضای سبز · گلکاری و …
Persian Pool (پرشین استخر) | LinkedIn

پرشین استخر :

ساخت استخر در اصفهان

؛ سونا؛ جکوزی و آب نما در ایران. ساخت استخر عمومی – ساخت استخر پارک آبی در ایران و خاورمیانه. سازنده انواع استخر های سرپوشیده و روباز …
SWIMMING POOL|ساخت |استخر|پوشش استخر|استخر نامنظم

گروه نگین آذین پارت در بخش ساخت و ساز استخر، ترکیبی از هنر زیباشناسی و معماری منظر را برای خلق یک پروژه به کار برده است. ما همواره در بخش طراحی و ساخت …

Oct 3, 2016 – مشاوره رایگان. طراحی و ساختن استخر های شنا امروزه تابعی از استاندارد های موجود در مهندسی ساختمان می باشد. بر اساس کاربرد استخرهای خانگی در اشکال …
گروه ساختن استخر شیراز تاسیسات جنوب

 

ساخت استخر در مشهد

تاسیسات جنوب متشکل از متخصصان مجرب : محاسبه طراحی ساخت و اجرای مجموعه های آبی، استخر، سونا و جکوزی در شیراز.
ساخت استخر خانگی – شرکت آریان استخر

برای انکه امکان برگزاری مسابقات در تمام طول سال وجود داشته باشد،استخرهای قهرمانی معمولا به صورت سرپوشیده ساخته شده و محوطه داخل استخر به سیستم گرمایشی …

خدمات ساخت استخر
فیلم ساخت اصولی استخر همراه با پله با قالب بندی و بتن ریزی | آموزش …

انیمیشن ساخت قطعات پیش ساخته و پیش کشیده بتنی برای تولید دیوار ها، پله ها. ۵:۰۰ … فیلم ساخت اصولی استخر همراه با پله با قالب بندی و بتن ریزی. شبیه سازی …
، جکوزی، سونا و تصفیه آب ساخت استخر

برای انکه امکان برگزاری مسابقات در تمام طول سال وجود داشته باشد،استخرهای قهرمانی معمولا به صورت سرپوشیده ساخته شده و محوطه داخل استخر به سیستم گرمایشی …
پارس سرام | ساخت سونا | ساخت جکوزی |

اجرای استخر

 

پارس سرام، سازنده انواع استخر، سونا، جکوزی و تابلوی های استخر و اجرای استخر.
طراحی و ساخت استخر در تبریز و سونا در کرج

 

ساخت استخر در کرج

– طراحی استخر – انواع استخر و سونا برای ویلا ، مجتمع ها و مراکز ورزشی در کرج و حومه. لازم به ذکر است خدمات ما از صفر تا ۱۰۰ بوده و شامل تاسیسات …
ساختن استخر در تهران- How its made – نماشا

 

اجرای استخر روی زمین

– How its made. مرجع تخصصی آموزش تحقیقات پروژه منتشر شده در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۴. ادامه. اشتراک. دانلود گزارش تخلف. شبکه های اجتماعی; کد …
ساخت استخر در تهران | نصب برنامه اندروید | کافه بازار

اپلیکشن ساختن استخر اولین و تنها اپلیکشن ساخت استخر در ایران یک نرم افزار مناسب برای کسانی که میخواهند در مورد استخر و ساخت استخر بیشتر بدانند.
خانه: پیمانکاری ساخت استخر جکوزی ۰۹۱۲۵۳۷۰۳۴۳

پیمانکاری ساخت استخر سونا جکوزی عکس استخر گالری عکس استخرنمونه کارای استخر … تهران سرامیک.
مستند آموزشی ساخت استخر بتنی خانگی | مهندسی دانلود

Sep 17, 2012 – این فیلم طریقه ی ساختن استخر بتنی خانگی را از مراحل ابتدایی تا پایانی را با ذکر تمام نکات بیان می کند شما می تونید از سرور خود سایت نسبت …

طراحی و اجرای استخر

شیشه ای ,. نوع خدمات. طراحی , اجرا ,. توضیحات. شرکت آریان استخر تلفن چهاررقمی ۲۷۰۵ استخر شنا به حجم مشخصی از آب اطلاق می شود که معمولاً در …
کیمیا دیزاین | ساخت استخر در ویلا

ساختن استخر برای ویلا ساخت استخر در ویلا ساخت یک استخر در حیاط یک ایده بسیار خوبی است طراحی و ساخت استخر در ویلا توسط کیمیا دیزاین.

هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت استخر. بطور کلی هزینه ساخت استخر تحت تاثیر سه عامل مهم و اساسی قرار دارد: کاسه استخر، تجهیزات و نازک کاری. اصولا نحوه اجرای کاسه استخر، هزینه …
ساخت استخر – Home | Facebook

ساختن استخر . ۱۵ likes. ساخت استخر با مجموعه دکوسرام‎
گروه استخر سازان نقش آب: ساخت استخر | طرحی جکوزی | طراحی سونا

استخر، سازه ای مصنوعی است که مانند یک مخزن سرباز، آب مورد نیازی که برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را در خود نگه می دارد. به طور کلی استخرها را ا.

ساختن استخر بسیار زیبا – YouTube

این فیدم درباره ساختن استخر از اول کار تا اخر کار را نشان می دهد.
پیمانکاراستخر|ساخت استخر|آببندی استخر|خدمات ساختمانی|چیدمان سازه …

پیمانکاری و ساختن استخر های زیبا و سونا و جکوزی. … تیم چیدمان سازه هنر، کلیه مراحل طراحی، پیاده سازی و اجرای ساخت استخر، سونا و جکوزی را به صورت تخصصی …
آیلار استخر ساختن استخر عمومی، خانگی، ورزشی و لاکچری

ارائه کلیه ی خدمات و قطعات در خصوص استخر، سونا و جکوزی فروش کلیه ی قطعات استخر، ارائه بهترین و بی خطر ترین کلرهای مرغوب، نصب و راه اندازی و طراحی و خدمات …

ساخت استخر

– istgah.com

مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در ساختن استخر ذخیره آب با ورق های ژئوممبران را به شما تضمین می دهیم. های پرورش ماهی با سابقه اجرا در بیش از ۱۲۰۰ استخر …
استخر – پیمانکار اجرای استخر سونا جکوزی ۰۹۱۲۴۶۰۰۷۹۶

برای دریافت سی دی رایگان عکسهاو نمونه کار استخر تماس یا پیامک ارسال نماید برای بازدید از محل کار اجرای استخر و مشاوره به صورت رایگان درباره ساخت استخر لطفا …

ساخت استخر با بلوک

:: اجرای استخر و عایق بندی استخر

۱۰ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «ساخت استخر با بلوک» ثبت شده است – مرجع کامل فنی تخصصی ساخت استخر و عایق کاری استخر و رنگ استخر.
یک محوطه تاریخی برای ساخت استخر تسطیح شد – خبرگزاری مهر | اخبار …

Jan 17, 2017 – یک باستان‌شناس گفت: بخش اعظم محوطه باستانی در سقز به دلیل ساخت استخر در سالیان گذشته به‌شدت تسطیح و خاک آن به منظور ساخت آب بند مورد …

ساخت استخر

و پرورش ماهیان گرمابی وگلدفیش – شرایط احداث استخر

توپوگرافی زمین در نحوه ساختن نوع استخر پرورش ماهی موثر است. استخر را می توان در دره یا زمین هموار به اشکال مهندسی مربع مستطیل و غیره احداث نمود.این موارد به انضمام …

Dec 29, 2016 – اجرای استخر وسط خیابان! + فیلم. آبگرفتگی به علت نیمه‌کاره رها کردن پروژه زیرگذر در سه راهی آدران اهالی این منطقه را با مشکلاتی مواجه کرده است.

ساخت استخر در تهران

Nov 3, 2014 – مکانی که برای اجرای استخر درنظر گرفته میشود باید دارای ویژگیهائی باشد که دارای اهمیت میباشند : برخلاف استانداردهائی که در اکثر کتابهای …

اگر قصد استخر پرورش ماهی دارید دست نگه دارید ، ساختن استخر برای پرورش ماهی ممکن است هزینه های بسیار زیادی را در بر گیرد که این فقط قسمتی از داشتن …
ساخت استخر

طراحی استخر تخصص اصلی مجموعه دکوسرام می باشد . طراحی استخرهای انجام شده در مجموعه دکوسرام مطابق با آخرین مدلهای اروپایی و در ضمن بومی شده با فرهنگ …
| طراح استخر |

مجری استخر

 

طراحی و ساخت استخر

| مهندسی …

شرکت آریان استخر طراح و مجری استخر عمومی و خصوصی.
بایگانی • کرمان استخر | کرمان استخر

طراحی استخر اجرا شده در خانه ویلایی آقای … واقع در رفسنجان با طرح مستطیلی که یک سر آن دایره شکل شده است اجرا استخر و دیوارها با کاشی های طرح تصادفی شش گوش …
شرکت بارش سبز | ساخت ویلا، محوطه سازی، روف گاردن، ساخت استخر …

شرکت بارش سبز در زمینه طراحی و ساخت ویلا ، محوطه سازی ر ، طراحی و اجرای روف گاردن ، ساخت آبنما و آلاچیق و… فعالیت می کند.
استخر بتونی یا پیش ساخته

ساخت استخر بتونی

یا پیش ساخته. با توجه به نیاز هر مجموعه (خانوادگی، ویلایی، پرورش ماهی، کشاورزی، مهد کودک، مراکز آموزشی و …) برای فراهم کردن زمینه داشتن یک استخر …

استخرها ی دایره ای یا حوضچه ها ی گرد:این حوضچه ها بیشتر در کشور انگلستان مورد استفاده قرار میگیرد. این حوضچه ها را می توان به صورت بتونی یا ورقهای فلزی ساخت، …
ساخت استخر در تهران

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز عکسهایی از ایده ای مبتکرانه برای ساختن استخر خانوادگی.
اجرای استخر و سونا –

بازسازی استخر

ساختن استخر و سونا ، اجرای استخر ، ساخت سونا در لیست امکانات ویژه برای ساختمان در نظر گرفته میشوند . جدا از تفاوت در نحوه کاربری ، دو سبک اجرایی خواهند داشت :.
استخر کشاورزی – iran-tejarat.com

استخر کشاورزی ایران تجارت ، نیازمندیها. … مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در ساخت استخر ذخیره آب با ورق های ژئوممبران را به شما تضمین می دهیم. این نوع از …
اصول ساخت استخر ونکات مربوط به ان – اصول پرورش ماهی گرمابی تکمیلی

Apr 8, 2013 – در هنگام ساخت استخر ابتدا باید مطالعات کلی صورت گیرد و به صورت زیر می‌توان دسته‌بندی کرد : ۱٫ تهیه نقشه تپوگرافی. ۲٫
ساخت استخر با بلوک سیمانی – فروش انواع پمپ آب صنعتی و خانگی …

ساخت استخر با بلوک سیمان

– چگونگی ساخت استخر – انواع ساخت استخر – بهترین نوع استخر – ارزان ترین ساخت استخر – ساخت استخر با بلوک سیمانی.
قرائتی:بودجه‌ فرهنگی خرج ساخت استخر شد! – سایت خبری تحلیلی …

Jul 9, 2016 – رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه مسئله ازدواج جوانان مورد غفلت واقع شده است، گفت: بودجه فرهنگی را خرج ساختن استخر کردند، در حالی که بخش …
ساختن استخر روی یک تپه تاریخی! – خبرآنلاین

Feb 18, 2017 – «خبرجنوب» نوشت: پرونده ساخت وسازغیر مجاز بر روی عرصه تپه … ساخت استخر،سرویس بهداشتی واتاقک برروی عرصه تپه تاریخی کمین کرده بود …
ایران استخر،،سرامیک،سونا،جکوزی

گروه ایران استخر با هدف ارائه خدمات ساخت، مشاوره و طراحی در زمینه استخر، سونا و جکوزی فعالیت خود را آغاز کرده و تمامی توان و تلاش خود را در ارائه بهترین خدمات و …

طراحی و ساخت استخر قابل حمل

طراحی استخر در محیط های مختلف هزینه زیادی را به افراد متحمل می کند به همین دلیل محققان با بررسی و تولید استخرهای قابل حمل این امکان را به افراد می دهند تا در …
فیلم آموزش نحوه ساخت استخر – فیلم آکا – فیلم – آکاایران

Dec 29, 2013 – آموزش ساخت ایمیل,آموزش ساخت apple id,آموزش ساخت سایت,آموزش ساخت فیس بوک,آموزش ساخت جیمیل,آموزش ساختن ایمیل,آموزش ساخت وبلاگ,آموزش …
مراحل احداث استخر آب کشاورزی با ورق ژئوممبران | ایران ژئوسنتتیک

Nov 17, 2015 – بخشی از مراحل ساخت استخر ژئوممبران همانند سایر انواع استخرهای ذخیره آب است. برای ورق ژئوممبران معمولاً استخر خاکی مناسب است، ممکن است در …
Index of /

مراحل استخر

مجری استخر رشت شرکت گیل تجهیز طراح و مجری استخر شنا خانگی خصوصی در … مراحل ساخت استخر شنا، نحوه ساخت استخر شنا، سیم کشی استخر شنا؛لوله کشی …
پیمانکار ساخت استخر جکوزی نصب سرامیک

شرکت پیمانکار استخر جکوزی نصب سرامیک اجرا پیمان کار تهران سیمان سونا عایق pool.
استخر شنا در فرادنبه – نمایش محتوای خبر – صدا و سیمای چهارمحال و …

Sep 8, 2015 – ساخت شش طرح ورزشی در بروجن · بهره برداری از استخر شنای فارسان تا سال ۹۵ · بازدید وزیر ورزش و جوانان از استخر نیمه تمام شهر بلداجی · اتخاذ …

ساخت استخر خاکی

۲ | خدمات پرورش آبزیان ساری

ساختن استخر خاکی ۲. خانه > طراحی و ساختن استخر بتنی و خاکی > ساختی استخر خاکی ۲. اشتراک. دسته: طراحی و ساختن استخر بتنی و خاکی. نظرات (۰) …
سرمایه تان را در استخر ماهی شناور کنید – روزنامه فرصت امروز

مهم‌ترین قسمت کار ساخت و طراحی استخر‌هاست که معمولا در مزارع به‌صورت متداول از سه نوع استخر استفاده می‌شود؛ استخر‌های ۱×۱۰ برای نگهداری بچه ماهی‌های یک تا سه …

طراحی استخر

  روکش استخر

– هوشمند سازان نوین ایرانیان

 

استخر و روکش استخر

: طراحی و ساخت و راه اندازی استخر استاندارد، کاری سخت و طاقت فرسا است، پیدا کردن طراح مناسب، اجاره دستگاه های خاکبرداری، آرماتور بندی و …
ساخت استخر، پیمانکاری استخر، ،سیمانکاری استخر …
معرفی لوازم و تجهیزات سونا استخر جکوزی – دستگاهی که امروز به شما معرفی میکنم یک دستگاه مولد موج ( ژنراتور موج ساز ) است و برای استخر های کوچک خانگی تا استخر های بزرگ عمومی ساخته شده. این دستگاه …

ساختن استخر ذخیره آب کشاورزی ژئوممبران

– اف اس پی مارکت | بهترین …

Feb 15, 2017 – ساختن استخر ذخیره آب کشاورزی ژئوممبران : شرکت پوشش گستر پاسارگاد مجری ساخت استخر ذخیره آب کشاورزی با ژئوممبران میباشد.,ساخت استخر …
ایرنا – جوانان میامی تسریع در ساختن استخر این شهرستان را خواستار هستند

Jul 20, 2016 – میامی – ایرنا- جمعی از جوانان میامی با بیان اینکه، تاخیر در اتمام استخر میامی به یکی از مشکلات بزرگ جوانان این منطقه تبدیل شده ، خواستار تکمیل …

ساخت استخر در تهران

وبسایت جامع ساختمان ،سونا خشک سونای بخار –  – طرح و اجرای سونای خشک ، استخر ، جکوزی . ( گالری عکس ٰ طراحی و ساخت ٰ طراحی سونای خشک )

چند دانستنی…… – مراحل ساخت در حیاط – چندتا دانستنی اینجاست که شما می تونی ازش استفاده کنی. – چند دانستنی……

Mar 18, 2016 – ساخت یک استخر در حیاط یک ایده بسیار خوبی است ساخت بهترین راه برای وقت گذرانی با خانواده و انجام یک ورزش لذت بخش و نشاط آور مراحل ساخت …
Nov 13, 2015 – استفاده از کانتینر برای ساخت نظرتون چیه؟ … #استخر #شنا … در عوض من استخر فایبر گلاس رو پیشنهاد میکنم که نه داغ میشه ،نه آب میده و در …

Jan 12, 2استخرهای ژئوممبران همانند سایر استخرهای ذخیره آب است برای ورق ژئوممبران استخر خاکی مناسب است ممکن در برخی از مناطق خاک سست یا دارای …

 

بستر سازی تا ساخت استخری کشاورزی

با ورقهای ژئوممبران. … ۱- احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی … ۴- حفر ترانشه گیر داری جهت مهار لبه های ورق در دور تا دور استخر
طراحی و ساخت – استخر آبی

انواع استخر، اصول طراحی و- فصل اول – استخر آبی. در سال ۱۸۹۶ پس از شروع بازی های المپیک به شیوه ای نوین و برکزاری مسابقات شنا بود که طراحی و …
مراحل ساخت استخرهای روباز و سرپوشیده – شرکت ساینا تصفیه آریا

Aug 21, 2016 – مراحل ساخت استخرهای روباز و سرپوشیده، تهیه نقشه با توجه به اندازه استخر، تعیین محل از لحاظ جغرافیایی جهت احداث استخر و تصفیه خانه.
ساختن استخر اصفهان | فضاسازی باغ | ساخت جکوزی | سونا | در اصفهان

ساخت استخر اصفهان

| فضاسازی باغ | ساخت ویلا | ساخت جکوزی | سونا | در اصفهان.
دانلود جزوه مراحل ساخت و اجرای استخر – لرن سیویل

دانلود جزوه جالب مراحل استخر. در این جزوه ، مراحل و جزییات ساخت یک استخر از ابتدا تا بهره برداری، به صورت تصویری ارائه شده است. دانلود در ادامه…
محاسبه مواد برای استخری

قرائتی:بودجه فرهنگی خرج ساخت استخر شد! | رییس ستاد اقامه – قطره

Jul 9, 2016 – رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه مسئله ازدواج جوانان مورد غفلت واقع شده است، گفت: بودجه فرهنگی را خرج ساختن ا.
استخر ویلایی | ساختن استخر ویلایی | طراحی استخر ویلایی | ملزومات …

ساخت استخر ویلایی

به صورت کلی با کلیه تجهیزات شامل بتن ریزی , سیمان کاری , سرامیک کاری, و نصب سیستم تصفیه.
استخر | استخر رو باز | استخر سرپوشیده | استخر خانگی – شرکت …

شرکت سایه ساز بدینوسیله به استحضار میرساند ، این شرکت با سوابق موجود در زمینه طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی ، نظارت ، استخر و سونا و جکوزی با داشتن کادری …
،سونا جکوزی – اروند نیاز(بانک اطلاعات جامع کسب و کار

شرکت کارون بنای اروند -سهامی خاص به شماره ثبت ۲۲۴۰٫ اماده ارائه خدماتی از قبیل: ، سونا خشک و بخار، جکوزی گرم و سرد، سرسرهای ابی، تعمیر و نگهداری و …

ساخت جکوزی در طبقات. ۱ (۱۰). ۱ (۱). ۰۲۵٫ ۱ (۱۵). ۱ (۲۱). ۱ (۱۷). ۱ (۲۳). ۱ (۲۶). ۱ (۲۸). ۱ (۳۱). ۱ (۳۲). ۱ (۳۵). ۱ (۳۴). ۱ (۴۱). ۱ (۴۲). ۰۰۳٫ ۱ (۴۵). ۰۹۴٫ ۰۹۹٫ ۰۴۰٫

استخر پلیمری – محصولات ژئوسنتیک در پارس سنتر

توضیحات کامل ساخت پلیمری از شرکت مهندسی پویا آب فارس در سایت پارس سنتر.
– شرکت فلز سازه شهمیرزاد

۸٫ تصاویر مربوط به استخر. ابعاد استخر ۲۲*۳۲ به عمق ۱۰ متر. ۵٫ مراحل احداث استخر. ۱٫ ۲٫ estakhr. 4. 1. 2. estakhr. 4. 5.
ساخت استخر در تهران

 

ساختن استخر دهگلان هزینه شد. شناسه خبر: ۱۱۴۵۰۸۹ سرویس: استانها. ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۰:۱۲. استخر …
ساخت استخر در تهران

Jul 28, 2015 – خبرگزاری تسنیم: مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: استخر قهرمانی کرمانشاه با پیشرفت ۶۵ …
ساخت ستخر حرفه ای :: تهران شناب (غرفه۲۴)

مقاله ساخت استخر خورشیدی بدون پنل و تولید آبگرم مصرفی در جهت …

مقاله استخر خورشیدی بدون پنل و تولید آبگرم مصرفی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان, در دومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (The …

ساخت استخر – استخر های خانگی/عمومی/ورزشی/لاکچری و خاص

Mar 7, 2017 – پرشین استخر www PersianPool ir ✓✓ساخت انواع استخر, سونا, جکوزی و آب نما در کشور … طراحی و ساخت سونا ، جکوزی – بازسازی استخر.
جام نیوز :: JamNews – استخر و سونا در ساختمان ریاست جمهوری!

Apr 8, 2014 – شنیده ها حاکی از هزینه ۷ میلیاردی دولت برای تغییرات نمای ساختمان ریاست جمهوری است. ساختمان ریاست جمهوری ساختاستخر و سونا در ساختمان ریاست …

جایگزینی بسیار مناسب برای قیر و گونی و ایزوگام با ویژگی هایی بسیار برتر جهت ساخت و ترمیم : مخازن بتونی آب ، استخرهای پرورش ماهی ، خر گلخانه ها …
نحوه و مراحل استخر شنا – خانه

نحوه استخر شنا, شنا,مراحل استخر خانگی,مراحل ساختن استخر شنا,مراحل ساخت استخر بتونی,مراحل ساختن استخر سرپوشیده.

نشیمن توسط دو نوجوان روسی – تریبون زمانه

دو نوجوان روسی با ساختن استخر در اتاق نشیمن خانه روش نوینی را برای مقابله با موج گرمای مسکو پیدا کردند، اما پرسش بزرگ این است که این اتاق مال چه کسی است؟

مراحل ساخت استخر

مطالب مرتبط با مراحل ساخت استخر بتنی در وب سایت کلینیک بتن ایران. با کلیک روی این صفحه، لیستی از مطالب مرتبط را مشاهده خواهید کرد.
با توجه به نبود استخر شنا در شهرستان خلیل‌آباد تکمیل .

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از ورزنه: حدود ۴ سال پیش گلنگ استخر شنای ورزنه به زمین زده شد و با دریافت مبالغی ساخت این استخر آغاز شد. ولی عامل توقف این پروژه شناژ بندبی نامناسب  به دلیل شرایط منطقه ای موجب تعطیلی در ساخت این استخر را رقم زد

عضو شورای شهر ورزنه  اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته شورای شهر ورزنه و عنایت دکتر کامران پروژه ی ساخت مجدد استخر شنای ورزنه آغاز شد.

وی افزود: چندی پیش در جلسه ای با حضور دکتر کامران نماینده مردم شهر اصفهان در مجلس، مبلغ ۲۰۰میلیون تومان در رابطه با ساخت مجدد این استخر با همکاری پیمانکار سابق گذاشته شد.

درادامه با توجه به آب دادن قسمتی از استخر در سالهای قبل گفت: قسمت ساخته شده استخر توسط پیمانکار هم اکنون خراب و ساخت این پروژه  با شناژبندی مجدد آغاز شد

لوازم استخر شنا لوازم استخر خانگی تجهیزات استخر تجهیزات تصفیه استخر تجهیزات استخر شنا لوله استخر لوله upvc لوله  و اتصالات upvc لوازم استخر لوازم تصفیه استخر گرمایش استخر پکیج گرمایشی استخر پمپ تصفیه آب استخر ساخت استخر شنا  ساخت استخر خانگی ساخت استخر بلوکی

پکیج گرمایش گازی :

راحت ترین نوع سوخت مطمئناً گاز است . با توجه به فراوان و در دسترس بودن این سوخت در کشور ما شاید بهترین گزینه جهت گرمایش استخر و جکوزی استفاده از پکیج های گاز سوز باشد.

پکیج های گازی علاوه بر قدرت بالا این امکان را برای مالک فراهم می کنند تا هر زمان از روز بتوانند استخر خود را گرم کنند

 

اضافه کردن نظر

 1. parsianpools

  قیمت ساخت استخر

 2. الهه

  سلام
  من میخوام بدونم ساخت استخر چقدر زمان میبره و اینکه هزینه ساخت استخر چقدر میشه و ایا امکان ساخت استخر در شهرستان نیز برای شما مقدور هست یا نه

 3. کفش لوفر زنانه

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 4. سئو ارزان

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این
  خوبی سپاسگزارم

 5. parsianpools

  بسیار عالی مطالب نشان دهنده تجربه بالای این شرکت است


نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..