لوله و اتصالات UPVC

لوله و اتصالات UPVC

لوله upvc  و اتصالات upvc  که جهت لوله کشی استخر استفاده می شوند تا به امروز مناسب ترین نوع لوله جهت انتقال آب آشامیدنی و تصفیه شده می باشند.

لوله و اتصالات upvc یکی از انواع پیشرفت ها در زمینه ساخت استخر می باشد . لوله و اتصالات upvc دارای مزایای زیادی نسبت به گذشته می باشند که در ادامه به برخی از آنها اشاره کردیم .

 

مزایای لوله و اتصالات upvc ( یو پی وی سی ) :

 

عدم رسوب گیری :

یکی از مشکلات سیستم لوله کشی های فلزی جمع شدن رسوب حاصل از مواد مورد استفاده در استخر بود که موجب از کار افتادن شیرآلات می شدد . این مشکل در لوله های upvc برطرف گردیده است .

مقاومت بالا :

مواد شیمیایی مورد استفاده در تصفیه آب استخر همانند کلر موجب خسارت به لوله های فلزی می شود . اما لوله و اتصالات upvc به علت مقاومت بالا در برابر انواع مواد شیمیایی مورد استفاده دارای طول عمر بالایی می باشند .

سهولت در نصب لوله و اتصالات upvc : 

از دیگر مزایای این نوع اتصالات نصب آسان می باشد . این لوله ها دارای وزن سبکی بوده و به همین سبب حمل و نقل آنها نیز مناسب می باشد . همچنین در کنار وزن سبک دارای کیفیت و مقاومت بالایی بوده و از لحاظ ایمنی نیز مناسب می باشند .

قیمت مناسب :

قیمت لوله و اتصالات upvc به نسبت سایر سیستم های لوله کشی استخر مناسب می باشد . همچنین مزایایی همانند مقاومت بالا و طول عمر بیشتر موجب مقرون به صرفه بودن این نوع اتصالات شده است .

تنوع بالا :

لوله یو پی وی سی در انواع مختلف و متنوع موجود می باشد که شما با توجه به نیاز خود می توانید سفارش دهید .

 

لوله های upvc به دلیل مقاومت بالا در برابر تحمل فشار و همچنین قابلیت انتقال بدون هیچ گونه مواد افزودنی به آب مناسب جهت لوله کشی استخر و جکوزی نیز می باشد.

در ساخت استخر بتنی پس از بستن آرماتور بندی اولیه  اقدام به لوله کشی استخر می گردد .

 

 اتصالات upvc

 

در هنگام لوله کشی آب مصرفی ، برای متصل نمودن لوله ها به یکدیگر ، تغییر قطر لوله ، تغییر جهت دادن به مسیر لوله کشی و یا انشعاب گیری نیاز است تا از قطعاتی که به این منظور وجود دارند استفاده شود .
این قطعات اتصالات UPVC نامیده می شوند کهه در انواع مختلف در بازار وجود دارند .که شما با توجه به نیاز خود می توانید تهیه نمایید .

تنوع لوله و اتصالات UPVC :

یکی از برتری ها سیستم لوله کشی UPVC به نسبت سایر سیستم ها تنوع بالای آنها می باشد . شما برای تهیه اتصالات UPVC تنوع بالایی از محصولات را می توانید ببینید و مطابق با نیاز و سلیقه خود ، طرح و مدل آن را انتخاب نمایید . همچنین باید به هماهنگی آن با سایر قطعات نیز توجه نمایید .

نصب سریع  و آسان :
اتصالات UPVC را می توان با سرعت بالا و به راحتی نصب و استفاده نمود . همچنین به نسبت سایر سیستم های لوله کشی برای مثال پلی اتیلن فضای کمتری نیاز دارند .

هزینه پایین :
لوله و اتصالات UPVC دارای هزینه مناسب و مقرون به صرفه ای می باشد که یکی دیگر از مزایای آن به شمار می رود.

مقاومت بالا اتصالات :

از موارد و نکات قابل توجه در هر سیستم لوله کشی مقاومت آن در برابر عوامل بیرونی و مواد شیمیایی می باشد. برای مثال فلزات در برابر کلر مقاومت نداشته و خورده می شوند و یا پلمیر ها خشک و شکننده می شوند . در صورتی که لوله و اتصالات UPVC مقاوم بوده و می توان تا سالها از آن ها استفاده نمود و انتظار طول عمر بالایی را برای آنها داشت .

 

لوله کشی با استفاده از لوله و اتصالات upvc

با وجود مزایای برشمرده استفاده از لوله upvc در لوله کشی رواج یافته است . برای لوله کشی با استفاده از لوله و اتصالات upvc مراحل زیر انجام می پذیرد.

در گام اول باید لوله ها را برش دهیم . برای این کار لوله ها را با زاویه ۹۰ درجه به طول مورد نظر برش می زنیم . سپس با دستگاه کنیک  لوله را کنیک می کنیم .

با استفاده از ماده پاک کننده ( کلینر cleaner) چربی های لوله را تمیز می نماییم .

در مرحله بعد از ماده به نام پرایمر استفاده می شود . پرایمر به منظور افزایش قدرت نفوذ چسب و نرمی سطح لوله استفاده می شود .

سپس برای اتصال لوله از چسب upvc استفاده می شود . چسب در داخل و روی لوله در زمانی که هنوز سطح لوله واتصالات upvc مرطوب است استفاده می شود .

پس از طی این مراحل می توان ۱۰ تا ۲۴ ساعت بعد سیستم لوله کشی را تست نمود.

 

کاربرد لوله و اتصالات upvc :

از لوله و اتصالات upvc بسته به نوع و ضخامت آن می توان در موارد زیر استفاده نمود.
۱- فاضلاب شهری ، صنعتی ، خانگی
۲-آبرسانی شهری ، صنعتی ، خانگی
۳- انتقال سیالات
۴-محافظ برای عبور کابل برق و مخابرات
۵-زهکشی و جمع آوری آب های سطحی

 

لوله و اتصالات upvc

 

تفاوت لوله pvc با لوله upvc :

لوله pvc معمولی ( پلی وینیل کلراید) که لوله ای رایج در صنعت است .

مقاوت لوله pvc خوب و دارای پلاستیکی سبک می باشد که باعث شده در صنعت ساخت و ساز بسیار از این نوع لوله استفاده شود.

لوله pvc  با افزودن مواد پلاستی (plasticize ) به آن باعث نرم تر و انعطاف پذیر تر شدن آن می شود.

اگر این ماده پلاستی (plasticixe ) به لوله pvc  اضافه نگردد تبدیل به لوله upvc ( وینیل کلرید غیرپلاستیکی ) می گردد.

unplasticized polyvinyl chloride

 

لوله های انتقال آب یا لوله upvc

شرکت پارسیان استخر با سالها سابقه آماده ارائه و فروش انواع لوله واتصالات یو پی وی سی با قیمت مناسب می باشد . برای اطلاع بیشتر از قیمت لوله یو پی وی سی با ما تماس بگیرید.

 

لیست قیمت nozbart

اضافه کردن نظر